Jaką pomoc prawną oferujemy w zakresie prawa rodzinnego?

Kancelaria Adwokacka Szymkowiak znajdująca się w Katowicach oraz w Bielsku –Białej świadczy pomoc prawną z zakresu prawa rodzinnego (m.in. rozwód).


W ramach naszych usług znajduje się doradztwo prawne, jak również reprezentacja w sprawach o rozwód, separację, alimenty, władzę rodzicielską, kontakty, przysposobienie i ustalenie czy zaprzeczenie ojcostwa.
Adwokat Mateusz Szymkowiak specjalizuje się także w sprawach o podział majątku, zniesienie współwłasności i rozliczenie nakładów – zarówno w razie zniesienia wspólności majątkowej między małżonkami, jak i rozliczeń majątkowych w ramach konkubinatu. Wielokrotnie pomagaliśmy naszym klientom przeprowadzić lub bronić się w sprawach o rozwód.

Zdajemy sobie sprawę, że sprawy rodzinne są dla naszych klientów szczególnie ważne


i niejednokrotnie wiążą się ze szczególnym stresem, dlatego udzielając pomocy prawnej w sprawach dotyczących prawa rodzinnego adwokat rodzinny kieruje się empatią połączoną z wiedzą i praktycznymi umiejętnościami. Doświadczenie wskazuje, że takie podejście pomaga naszym klientom przejść przez ten trudny i stresujący w życiu rodziny okres. Pomoc prawna świadczona przez Kancelarię Adwokacką Mateusza Szymkowiaka w ramach prawa rodzinnego obejmuje również kwestie ubezwłasnowolnienia częściowego i całkowitego, które jest niezbędne, gdy dana osoba nie jest w stanie zadbać samodzielnie o siebie, czy o swój majątek i potrzebuje w tym zakresie pomocy bądź całkowitego wyręczenia.

prawo rodzinne katowice bielsko biała

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego

prowadzimy na terenie całego kraju ze szczególnym uwzględnieniem działalności na terenie aglomeracji Katowickiej – okręgów sądów okręgowych: Katowice (tj. dla powiatów Katowice, Bytom, Będzin, Jaworzno, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Mikołów, Mysłowice, Pszczyna, Sosnowiec, Tychy), Gliwice (tj. dla właściwości powiatów Gliwice, Jastrzębie-Zdrój, Racibórz, Ruda Śląska, Rybnik, Tarnowskie Góry, Wodzisław Śląski, Zabrze, Żory) a także Bielsko –Biała (tj. dla właściwości powiatów Bielsko-Biała, Cieszyn, Żywiec). Jeśli macie Państwo wątpliwości jakie są prawa i obowiązki członków rodziny, kiedy i w jaki sposób można przeprowadzić ubezwłasnowolnienie albo stanęliście przed koniecznością przeprowadzenia rozwodu czy separacji - adwokat Szymkowiak pozostaje do dyspozycji.